(044) 227–33–55 (095) 626–68–85 (096) 721–42–11 ПН-ПТ 10:00-20:00, СБ 10:00-19:00, НД 10:00-18:00

товарів 0

сума 0 грн

16 листопада 2017

Безкамерні технології. Переваги та особливості

 • Основна інформація
 • Встановлення
 • FAQ

Інновації

Кілька років назад Schwalbe почали інтенсивно фокусуватись на безкамерних технологіях, в особливості для велосипедів для перегонів. В цьому контексті стало зрозуміло: безкамерні технології - це виключні іновації для перегонів. Тому виробництво безкамерних покришок високого тиску стало можливим вивести на відмінний рівень.

Тож безкамерки забезпечують безперечні переваги в таких поняттях як швидкість, комфорт, зчеплення та захист від проколів для всіх спортивних і амбіційних велосипедистів.

 • Тертя між покришкою і камерою тепер пішли у минуле. Це значно знижує опір кочення. Він стає навіть меншим за супер легкі покришки для змагань.
 • З безкамеркою, ти можеш їхати зі значно меншим значенням тиску без зашкодження продуктивності! Це надає відчутні переваги в комфорті, а також істотно поліпшує контроль в критичних ситуаціях на складних стежках.
 • Безкамерна система забезпечує небувалий захист від проколів. Виключається повна втрата повітря з покришки пошкодженням камери або ніпеля. В той самий час, антипрокольна рідина (герметик) герметизує прокол або поріз за десяту долю секунди.

Дизайн

TUBELESS EASY з MicroSkin

 • MicroSkin - розробка, яка утворює різницю у порівнянні до попередніх безкамерних покришок. Запатентована конструкція складається з мікро волокон зі здатністю сильно розтягуватись, які завулканізовані разом з гумовою сумішшю та каркасом. MicroSkin огортає весь каркас і полегшує бездефектну операцію зі встановлення безкамерної покришки високого тиску, чим не відрізняються покришки з боковинами SnakeSkin на покришках для MTB.
 • Безкамерні покришки для перегонів тепер стали неймовірно легкими, а також значно швидшими.
 • Технологія майбутнього для кросових та турінгових велосипедів.
 • Інтегрування волокон MicroSkin виконує кілька важливих функцій одночасно: забезпечує герметичність та гарантує надійне підтримання високого тиску.

 

TUBELESS EASY зі SnakeSkin

 • Полімерний матеріал SnakeSkin на боковинах робить конверсію на безкамерну покришку для MTB неймовірно простою та легкою. Це також забезпечує кращий опір порізам боковинам.
 • Для забезпечення зазаначених переваг Tubeless Easy зі SnakeSkin виконується як стандарт найякісніших покришок для MTB в лінійці EVOLUTION.

Встановлення покришок

Встановіть покришки на обод як зазвичай. Будьте обережними застосовуючи бортувальні лопатки. Важливо: застосовуйте рідину для встановлення на обидві сторони бортів перед накачуванням (1) (можна застосовувати звичайний мильний розчин). Переконайтесь, що ніпель розміщений між бортами під час накачування (2). Розпочність накачування потужним потоком повітря (за допомогою потужного насоса або компресора) (3). Покришка гучно входить в зачеплення з ободом. Погляньте на лінію обода на покришці і переконайтесь, що прокришка встановилась на місце належним чином (4).

Трохи спустіть покришку. Демонтуйте серцевину ніпеля (ключ ніпеля в комплекті з герметиком Schwalbe Doc Blue) і заповніть 60 мл герметизуючої рідини (5). Для дорожних велосипедів достатньо 30 мл.

Чітко дотримуйтесь рекомендацій з максимального диску поришки та обода під час накачування!

 

Не застосовуйте картриджі CO2 для накачування. CO2 має негативний ефект на герметик.

 

Будьте обережними використовуючи герметик. Він легко залишає плями на одязі та фурнітурі.

FAQ

Які переваги безкамерного використання покришки?

Безкамерні покришки надають безперечні переваги у швидкості, комфорті, зчепленні та захисті від проколів. Вони дозволяють уникнути небажаного тертя між покришкою та камерою, що знижує опір коченню навіть більше ніж з найлегшими покришками для змагань.
Безкамерні покришки можна застосовувати з низьким тиском без компромісу продуктивності. Це приносить відмінні переваги у комфорті настільки ж, наскільки більше контролю в критичних ситуаціях на стежках зі складним покриттям. В той самий час, безкамерна система надає високий антипрокольний захист. Повністю виключена можливість раптової повної втрати тиску повітря через пошкодження камери або ніпеля. Проколи герметизуються протягом мілісекунд.

Що потрібно для того щоб зробити безкамерні покришки?

Вам слід бути знайомим зі специфікою процесу встановлення. У зворотньому випадку краще залишити встановлення експерту.

Чи обов'язково наповнювати герметик через ніпель?

Ні, Ви можете наповнювати герметик безпосередньо в покришку перед встановленням другого борта покришки. Наступне наповнювання через ніпель має перевагу в процесі за рахунок чистішого виконання. Це дуже зручно, зокрема з новими комбінаціями покришка/обід, де ти ще не знаєшь чи виконується посадка без проблем.

Зі звичайними комбінаціями, це забезпечує швидше і безпосереднє наповнення герметиком. Якщо Ви застосовуєте ніпелі без з'ємної серцевини, наповнення через ніпель неможливе.

Чи необхідне використання герметика?

Справжні безкамерні покришки можуть працювати і без гемретизуючої рідини. Однак, дуже рекомендовано його використовувати, томущо комбінація безкамерних покришок і герметика гарантує неймовірний захист від проколів. Герметик не заподіює негативного впливу на опір кочення.

Покришки Tubeless Easy не мають абсолютного щільного бутилового покриття. Вони потребують використання герметика для гарантування постіного ущільнення.


З якої причини покришка може не накачуватись?

Впевніться, що застосована рідина для встановлення. Завдяки змазуючій плівці між покришкою і ободом, покришка розміщується більш рівномірно. У аваріних умовах можна застосувати мильний розчин.

Обидва борти повинні бути розміщені по боках від ніпеля.

Коли накачуєте перший раз, буде корисним демонтувати серцевину ніпеля для збільшення повітряного потоку.

В найбільш непоступливих умовах використовуйте компресор замість насоса.

Можливі причини що може піти не так

Витік може статись через ніпель або по колу обода. Щоб визначити місце витоку необхідно повністю занурити колесо у воду. Якщо витік є, повітря буде виходити через клапан ніпеля та/або через ніпелі спиць. Це може зайняти деякий час, осікльки тиск накопичується спершу в порожнині обода. Часто проблема виникає в місці клапана. Можливі дії: затягніть міцніше гайку утримання ніпеля, очистіть і зачистіть зону контакту ніпель-обід та перевстановіть ніпель. Якщо всі ці дії не допоможуть, можливою причиною витоку може бути дефект у шві обода або пошкодження бази обода.

Чи можливо переробити класичні ободи для використання з безкамерними покришами?

З безкамерною ободною стрічкою та безкамерним ніпелем існує можливість загерметизувати стандартні колеса зробивши можливим безкамерне застосування. Тепер немає необхідності вкладатись в нові, дорожчі колеса, якщо хочеться змін.

Безкамерна стрічка витримує високий тиск та високу температуру. Одного шару стрічки достатньо для повної герметизації. Навіть у разі використання на дорожному байку, однак під вищий тиск бажано використовувати 2 шари стрічки.

Безкамерні ніпелі, як правило, виготовлені з алюмінію, тому досить легкі. Конічна форма ущільнювача гарантує універсальне пасування майже до будь-якого обода. Цей ущільнювач посилений металевою вставкою щоб запобігти від просування ніпеля у отвір обода. Гайка ніпеля має захист від
провертання, щоб запобігти розхитуванню ніпеля під час їзди. Щоб гарантувати конверсійність ободів у безкамерні навіть з глибоким профілем існують подовжувачі ніпелів.

Які колеса сумісні для конверсії?

Варто використовувати тільки ті колеса, які схвалені виробником для конверсії на безкамерні.

Це, зокрема, важливо у випадку систем високого тиску на дорожних велосипедах. Це гарантуватиме, що обід несе конкретні навантаження у безкамерному використанні та те, що покришка буде надійно сидіти на ободі. Досконала серія Spline® від DT Swiss як приклад, були тестовані і затверджені для безкамерної конверсії.

Конверсія часто неможлива у випадку з дуже вузькими ободами (13C), досить дешевими, з незварним швом або при використанні подвійних пістонів. В цих випадках найменш імовірно забезпечити надійну герметизацію обода з використанням стрічки.

Будьте обережні особливо з ободами, які мають мінімальну висоту борта (виключно під стандартом ETRTO), наприклад, такі як Alpha від No Tubes. Не зважаючи на це, такі ободи стають все більш популярними звертаючи увагу на їхню низьку вагу, однак існує збільшення ризику злітання покришки. Виробник хоче гарантувати безпечність, а відповідно - надійність сидіння покришки, навіть, якщо багато несприятливих факторів виникнуть одночасно (допустиме відхилення обода, допустиме відхилення покришки, допустиме відхилення показників манометра, помилки встановлення покришки та ін.). Цей запас міцності помітно знижується для ободів з низьким профілем.

 

 


Що необхідно пам'ятати для безкамерної конверсії?

База обода повинна бути абсолютно чистою та рівною. Якщо необхідно - видаліть старий клей та залишки змазки очищувачем гальм.

Впевніться що всі отвори для спиць повністю закриті безкамерною стрічкою. Найкраще буде, коли база обода повністю вкрита стрічкою. У більшості випадків, ободна стрічка сумісна коли вона на 2-4 мм ширша за ширину обода.

Досить сильно натягуйте стрічку перед встановленням, щоб запобігти утворенню бульбашок. Закінчуючи покриття стрічки, виконайте нахлест на початок стрічки приблизно на 5-10 см. Виробник рекомендує перекриття нахлестом поза зоною клапана.

Просто проштовхніть безкамерний ніпель гострим кінцем крізь стрічку.

Не зважаючи на низьку популярність серед шосерів, гайка ніпеля абсолютно необхідна для безкамерного застосування для того щоб ніпель був надійно зафіксований в ободі. Безкамерні ніпелі мають інтегровану систему від провертання. Такі ніпелі роблять накачування дещо складнішим, однак це виключає ненавмисне відкривання ніпеля під час їзди.

Накачування конвертованих ободів з підлоговими насосами часто може бути неможливим. Тому переконайтесь, що Ви маєте можливість використати компресор для встановлення покришки.

Як часто необхідно поновлювати чи перезаливати герметик?

Наповнення герметика необхідне тільки для забезпечення захисту від проколів. Герметик Schwalbe Doc Blue та Stan's Notubes залишається активним запобіжним захистом від проколів приблизно на 2-7 місяців залежно від умов використання або приблизно 2000 км. Після цього періоду герметик висихає і перетворюється на гумову плівку або розділяється на окремі компоненти (латекс та рідину).

Використовуючи голку Ви можете легко перевірити, чи герметик досі функціонує. Просто проколіть покришку зі сторони протектора і розкрутіть колесо. Додайте герметика, якщо отвір не загерметизується моментально. "Тестовий прокол" буде закритий новою герметизуючою рідиною.

Що робити у випадку проколу?

Під час покатеньки проколи автоматично заклеюються і герметизуються герметиком. Стандартна герметизуюча рідина не допоможе у випадку з великими проколами, викликаними порізами або "зміїним укусом". У такого роду випадках камера завжди найкращий засіб. Однак спершу демонтуйте безкамерний ніпель і повністю видаліть герметик з покришки для запобігання приклеювання камери до покришки. З великими порізами може справитись хіба що герметик Stan's Notubes Race Sealant