(044) 227–33–55 (095) 626–68–85 (096) 721–42–11 ПН-ПТ 11:00-19:00, СБ 10:00-18:00, НД 10:00-17:00

товарів 0

сума 0 грн

16 жовтня 2018

Огляд шаленого гравійника Trek Checkpoint

Trek Checkpoint ALR5

Алюмінієва рама ALR5 має класичний вигляд із закругленими та овальними трубами, акуратними швами та глянцевим фарбуванням. Він має численну кількість отворів, для кріплення переднього та заднього багажників, крил, фляготримача на підсідельній трубі, два кріплення для фляготримачів на нижній трубі зверху та одне знизу.

Він має внутрішнє проведення рубашок/тросів через нижню трубу і має один вихід. На вилці ж та під перами ззаду - проведення ззовні. Для тих, хто вважає, що 20 швидкостей для цього байку забагато - є рішення - рама має дропаути Trek Stranglehold, які дозволяють перелаштувати велосипед під "сінглспід".

 

The ALR5’s aluminium frame has classic looks
Класичний вигляд ALR5 із алюмінієвою рамою

 

На перший погляд майже 3 мм проміжку між лівим шатуном та пером могли викликати занепокоєння, однак проблеми не виявилось.

Для відданих "гравелістів", зміна дропаутів дозволяє дещо збільшити колісну базу, щоб втиснути більшу гуму. ALR може вмістити покришки шириною до 45мм, що непогано поліпшує стабільність.

 

Mudguard mounts make the bike all-weather ready
Кріплення для крил робить байк готовим до поганої погоди

 

В стандартному вигляді, рама ALR5 має довжину задніх пер та колісну базу еквівалентну Trek Boone, має дещо менший кут під сідлом та дещо більш крутий кут рульової, яка трохи коротша, довшу верхню трубу та нижче розміщення кареткового взула.

Все це зводиться до того, що байк, хоч і не націлений на техніку катання рівня "циклокрос", проте він швидкий по змішаних типах поверхонь та супер-стабільний, створюючи платформу для того, щоб можна було також взяти з собою значний багаж.

 

At higher pressure the Schwalbe G-One tyres didn’t hold the Trek back on tarmac
Високий тиск в покришках Schwalbe G-One не стримує Trek повернутись на асфальт

 

Враження від поїздки на Trek Checkpoint ALR5

Перемкнувшись на асфальт, з 50psi в 35 мм гравійних покришках Schwalbe G-One, крутити 28-30 км/год було зовсім не складно.

Потрапляючи у вибоїни, брудну дорогу, Checkpoint показує моторність крос-байку забезпечуючи можливість "вирізати" грунт навколо найскладніших перешкод. Не зважаючи на його вагу, приблизно в 10 кг, я майже обгрунтовано спробував виконати "бані-хоп".

Хоча я вважав би за краще бачити на цьому велосипеді шишрі покришки, порівняно з тонкими 35-мм шинами, в яких чималий тиск і дуже обмежена можливість гасити вібрацію, а також гелеву обмотку та 27,2-мм підсідільний штир, що означає, що комфорт не буде турботою при тривалій проїздці.

Плюшеве сідло Montrose Comp також допомогає. Завдяки гнучкості та рухливості його оббивки, а також центральним вирізом, воно забезпечує відмінний комфорт.

 

For its completely rounded ability, the Trek leaves the others in the dust
 

Трансмісія повністю складається з компонентів Shimano 105, із гідравлічними гальмами RS505 які досить ефективно зупиняють байк. Компактний набір зірок шатунів 50/34 cпарені з касетою 11-34, дають зручні, близько розташовані передаточні співвідношення, які призначені для будь-яких обставин на дорозі, а найнижча передача 1:1 - для долання підйомів.

Обвіска рами відмінна, та навіть колеса під безкамерку - Bontrager’s TLR дуже доцільні в цій конструкції, однак мають обмеження за вагою - 125 кг, включаючи райдера і багаж.

Вони навряд можуть бути швидкими, проте вони досить міцні, універсальні і ремонтопридатні. Встановивши їх повністю безкамерно або замінивши їх на якісь більш "жваві" колеса, цей велосипед можна перетворити на справжнього конкурента вашого "універсального" байка.

 

The Checkpoint comes with a Shimano 105 drivetrain
 
Переваги: Гарний фреймсет, класна обвіска та висока продуктивність
Недоліки: Хотілося б ширших покришок в стоку
 
Вердикт: Checkpoint - унверсальний, високоякісний байк з величезним потенціалом для поїздок бездоріжжям.
 
Джерело
 
Даний велосипед не представлений в магазині, однак Ви можете передзамовити його у нашого постачальника Ukrbike