(044) 227–33–55 (095) 626–68–85 (096) 721–42–11 пн-пт 10:00-20:00, сб 10:00-19:00, нд 10:00-18:00

товарів 0

сума 0 грн

23 грудня 2016

Стрес-тест Craft Hybrid Weather

Коли йдеться про зимовий одяг для катання на велосипеді, найменш очевидним є вибір рукавичок. Що краще особисто для тебе, визначити зі сторони складно. Може товсті лижні рукавиці в один шар? Може в'язані? Може краще вдягнути на руки два, або навіть три тонких шари для морозів <-10°C, ніж один товстий?

Істина, як завжди, десь посередині. Здоровий глузд каже, що мабуть краще мати декілька пар рукавичок в запасі і адаптуватись під конкретну погоду, ніж мати один варіант на всі випадки життя.

Для катання в -30°С існують стаціонарні рукавиці, які надягаються на кермо велосипеда. Вони називаються "bar mitts" і зроблені під форму керма гірського і шосейного велосипедів. Вони закріплюються на кермі і коли ти збираєшся їхати, не вдягаєш їх, а скоріше "влазиш", як у галоші. Розмір спеціально зроблений гігантським, щоб ти міг засунути в них руки, на які надягнені товсті лижні рукавиці. Проте, зима в Україні не дуже сувора, тому таке ультимативне рішення для північних широт не підходить під наш примхливий клімат. Доводиться шукати варіанти і жоден з них не універсальний.

Сьогодні протестуємо тонкі рукавички нижнього шару Craft Hybrid Weather і порівняємо з популярним вибором багатьох зимових велосипедистів — з в'язаними рукавицями для повсякденної носки і рукавицями для лижного спорту.Зима в Україні доволі огидна: заморозки різко змінюються відлигою, показники термометру весь час грають в чехарду близько принульової позначки і протягом дня температура повітря може як швидко зрости, так і впасти. Припустимо, що ти вдягнув на руки тонкі рукавиці під околонульову температуру, а вона різко впала і піднявся вітер. Дуже неприємна ситуація, адже пальцям не вистачає маси, тому першими замерзати починають мізинець і безіменний. Причому, наприклад, замерзлі ноги можна швидко відігріти, спішившись, і замерзання ніг не так сильно деморалізує, як холод, що торкається пальців рук — коли мерзнуть руки, шлях додому перетворюється на тортуру. Відкриті всім вітрам у витягнутому положенні, руки першими вступають в процес теплообміну з навколишнім середовищем.

Зроблені з поліестеру (87%) і спандексу (13%), з утеплювачем із мікрофлісу, рукавички Hybrid Weather доволі непогано тримають тепло при температурах до -4°C, якщо немає вітру. Вітер відштовхує позначку температури комфорту десь до +2°C, але в справжній зимовий шторм в них я ще не катав. При температурі -10°С мені було комфортно перші 15 хвилин, потім вітер починає пробирати до кісток і відігрівання до прийнятного рівня займає до 20 хвилин, що багато.Craft називає модель гібридною не випадково — на зовнішній стороні є спеціальна кишеня, куди ховається мітенка — вшитий другий тонкий шар для захисту від несильного вітру. При температурах до -10°С мітенки допомагають не тільки не звертати увагу на рух повітря, а й трохи зігрітись, якщо до цього використовував тільки базовий шар, який від вітру не захищений.Крій цієї кишені зроблений так, щоб максимально просто і швидко можна було натягнути мітенки на пальці, але насправді на ходу це нетривіальне завдання, особливо на шосейному велосипеді і коли під колесами ожеледиця. Складніше за все зробити перший крок — дістати мітенку з кишені у загорнутому стані. Оскільки рукавиця має гарний анатомічний крій і призвана сидіти на руці, немов влита, просунути пальці другої руки під борт кишені і витягнути мітенку, коли на зовнішній стороні рукавиця щільно облягає руку — це ще той квест, але тут я ні в якому разі не записую це в мінус компанії Craft. Звісно, що як звичайний користувач, який не знає тонкощів кравецької справи, я не уявляю, як цю конструкцію можна зробити ефективнішою. Може ви підкажете у коментарях?


Коли мітенка натягнута на пальці, швидко розумієш, що рукавиці з трьома пальцями роблять не випадково. Через особливості хвату шосейного керма, гальмувати стає небезпечно, адже мітенки не дозволяють тримати мізинець і безіменний пальці на барані і ти фактично обхоплюєш кермо лише великими пальцями. Повторюся: коли під колесами ожеледиця, це не надихаючий фактор, м'яко кажучи. Втім, я розумію, що Craft мали зробити компромісний вибір між ускладненою конструкцією (і витікаючими з неї проблемами вдягання мітенки на ходу) і між спрощеною конструкцією, яка підійде, мабуть, лише маунтінбайкерам з прямим кермом — у будь-якому разі тягнутись до гальмівного важеля їм менше, ніж шосерам.Що ще? На долонях є силіконові вставки для кращого хвату. Щільність розташування (а точніше — її відсутність), на мій погляд, замала, хоча в комбінації з хваткою обмоткою керма з поліуретану і пірамідальними насічками, рукавиці тримаються добре. На зовнішній стороні є світловідбиваючі елементи — тоненька стрічка і логотип. Наскільки вони добре виконують свою справу в темряві, сказати не візьмусь, але припускаю, що не дуже, дивлячись на розмір. Це скоріш за все просто елемент естетики, ніж безпеки.
А ось приємний мікрофліс на зовнішній стороні великого пальця — однозначний плюс. І виглядає добре, і поглинає піт, якщо іноді треба витерти його з лоба, не розмазуючи по всій поверхні рукавиці.

Що стосується зпітніння, то у порівнянні з товстими лижними рукавицями, Craft Hybrid Weather виграє однозначно. Коли їдеш з постійною швидкістю >35 км/год, навіть морозне повітря не стає на заваді — тобі тепло. В такій ситуації лижні рукавиці накопичують вологу і через час інтенсивного катання спасти руки від замерзання вже не вдасться. Минулого року в -19°С і сильний вітер, мене не врятували два шари рукавиць — середні з віндстоппером і товсті лижні з флісом і поліетиленовою підкладкою всередині. Craft Hybrid Weather добре відводить вологу і руки залишаються сухими. Волога — найлютіший ворог взимку.

Анатомічний крій дуже зручний. Ніде не давить, нічого не заважає. Забуваєш про надягнуті рукавиці вже через декілька секунд. Манжети довгі, проте не вистачає петельок для надягання на зап'ястки. Іноді в плюсову температуру хочеться дати відпочити рукам від тепла, а відсутність петельок змушує слідкувати, щоб рукавиця не впала на дорогу і щоб вона ще залізла в кишеню і не випала, що часто трапляється, коли на ходу намагаєшся запхати в неї дрібнички. Мені цієї петельки не вистачає в Craft Hybrid Weather, шкода.Чи коштують рукавиці Craft Hybrid Weather своїх грошей? Так, звичайно. Серед всіх тонких моделей, які я примірив в магазині, вони сіли на руки краще моделей конкурентів. Вони добре відводять вологу і у порівнянні з товстими лижними рукавицями, які на перший погляд повинні бути (і є насправді) куди як теплішими, вже через годину інтенсивного руху на велосипеді, порівняння стає не настільки очевидним і тонкі рукавиці Craft виявляються навіть кращим вибором для нашої огидної зими, коли і занадто холодно, і волого, і занадто тепло — і все це в межах короткого світлового дня.

Чи підходять рукавиці Craft Hybrid Weather до парадигми "one thing to do it all"? Однозначно ні. Це утилітарний продукт для використання в обмежених умовах — і це якісний утилітарний продукт. В сильний вітер і суворі морози краще мати декілька шарів і комбінувати їх відповідно своїм відчуттям. Не вина Craft, що неможливо мати універсальну річ, яка однаково добре робить всі справи відразу. Універсальне на те і універсальне, що все і відразу воно робить ніяк.

Якщо вам потрібен нижній шар, Craft Hybrid Weather — перший кандидат на розгляд. Слід нагадати й про гідного конкурента від R2 — модель Cover, які теж виконані по схемі 2 в 1 і відрізняються від Hybrid Weather, фактично, лише кроєм.