(044) 227–33–55 (095) 626–68–85 (096) 721–42–11 ПН-ПТ 10:00-20:00, СБ 10:00-19:00, НД 10:00-18:00

товарів 0

сума 0 грн

30 грудня 2018

Знімайте Di2, я хочу Shimano Airlines!

Новий комплект дещо забутого групсету, який працює на повітрі знайдено у продажі за 2.700$

Те, що прийшло до MTB в кінці 90-их - з "золотої ери" химерних та інноваційних технологій - можна придбати на eBay.

The rear mech looks unlike anything we've ever seen
Задній механізм досить сильно відрізняється від знайомого нам

Розроблений в першу чергу для використання на даунхільних байках того часу, Shimano Arilines мала унікальну систему, яка використовувала зтиснуте повітря для керування заднім 7-швидкісним перемикачем.

Відгуки різняться, але у відповідності до прес-релізу системи — який, до речі, досі доступний для перегляду на недавно померлому ресурсі BikeMagic — кожен резервуар об'ємом 300 см2, достатні для забезпечення до 400 перемикань. А дані резервуари можна поповнювати звичайним насосом.

Здавалося б, що резервуар можна розмістити в різноманітних місцях, проте технічна документація Shimano — яка, що примітно, досі доступна онлайн — радить кріпити резервуар зверху або знизу нижньої труби. 

The shifters are operated in a similar fashion to SRAM eTap
Шифтери працюють аналогічно SRAM eTap

Так само як і у SRAM eTap, механізмом керування виступають два важелі; правий важіль скидає ланцюг по касеті, а лівий - закидує вверх і все це контролюється регулятором, який налаштовується. Майже як керувальний розгалужувач Di2... але з повітрям.

For me, Shimano's softly lit studio shots define the look of mid-nineties mountain biking

У відповідності до Disraeli Gears — які створили дивовижний добірник як онлайн-енциклопедія по задніх перемикачах — Shimano обрали розробку такої системи, томущо компресійні шланги для повітря, що використовує система, легко вигинаються на двопідвісних байках з великим ходом підвіски.

Власний маркетинговий буклет Shimano, який також доступний до перегляду на тому самому Disraeli Gears, теж обіціяють, що єдиний поштовх важеля ініціює зміну передачі, що дозволяє зконцентруватись на гонці.

The cassette looks remarkably similar to SRAM's latest 7-speed offerings
Касета виглядає майже так само як і остання касета SRAM для 7 швидкостей

 

Досить унікальна на той час система Shimano Airlines була оптимізована виключно для конфігурації з однією зіркою спереду та 7-швидкісною даунхільною касетою ззаду.

Касета трансмісіїї витримана у відзначній подібності до касети SRAM PG-720 зі збільшеним вбудованим спейсером, який захищає спиці від ланцюга.

This new old stock groupset is available for a princely sum of €2,200

Демонстрацію роботи даної системи можна побачити тут.