Пн-Пт 10:00-19:00,
Сб-Нд 10:00-18:00

Найкращий велозамок за результатами тестувань від BikeRadar (2019)

Найкращий велозамок за результатами тестувань від BikeRadar (2019)

BikeRadar протестували 24 замки на руйнування для того, щоб визначити, який велозамок наразі найкращий на ринку. Тестування охопило різноманітні моделі U-подібних замків, складаних (ланкових) замків, а також ланцюгових.

На що звернути увагу велозамка

Перед тим як почати, перша річ яку потрібно розуміти - жоден з замків не є незруйновним — оснащена правильним інструментом та знаннями особа яка дійсно захоче поцупити ваш байк - зможе це зробити, не важливо яким замком він "захищений".

Все на що здатен замок - утримати крадія від легкої крадіжки або надати більше часу, щоб це зробити.

Розуміючи це, одна з кращих порад, що можна дати, після багатьох років нищення та зламу замків у наших тестах - це використання двох замків різних типів та брендів.

Якщо злодій - адепт зі зламу визначеного типу замку та має необхідний для цього інструмент, це означає що він має достатньо інструментів та знань, щоб зламати будь-який тип замків. Два бюджетних замка з різними типами запірних механізмів / циліндрів - будуть краще, аніж один дорогий і якісний.

Нижче перелік особливостей замків, які слід знати:

 • Ключ: Існують різноманітні типи ключів, однак всі вони використовують запірний механізм із рухомими штифтами або дисками, які повинні відповідати формі ключа, їх потрібно повернути, щоб відкрити замок
 • Дужка: Дужки притаманні замкам D-lock або U-lock. Завдяки ньому можно поєднати два об'єкти. В нашому випадку - пристібнути велосипед до чогось монументального.
 • Ланки: Ланцюги виготовлені з ланок, що поєднані разом. Менший внутрішній діаметр ланок буде кращим варіантом, оскільки не лишає місця, щоб просунути в ланку важіль і зламати її
 • Захист: Ніхто б не хотів, щоб металевий замок протирав фарбу рами. Тканна, неопренова або поліуретанова оплітка забезпечує захист лакофарбового покриття рами, забезпечує належний вигляд, а також додатково захищає від корозії.
 • Циліндр: Виробники розміщують запірний механізм всередині циліндра. Перевірте вагу циліндра, якщо він важкий - це показник того, що він посилений.
 • Набір ключів: Мати кілька ключів досить важливо, щоб була можливість відкрити замок, якщо основний загубиться. Зручно тримати один ключ вдома, один на роботі, а один в зв'язці ключів від дому.
 • Обслуговування: Перевірте дію запірного механізму. Оскільки найчастіше замки більшість часу проводять на вулиці - корозія може стати проблемою. Використовуйте легке рідке мастило або вологовідштовхуючі засоби (GT-85 або WD-40) для періодичного обслуговування
 • Гарантія: Подовжена гарантія - це завжди добре. Вона, звісно, не захистить від крадіжки, проте це вже знак, що замок просто так не розсиплеться і не заклинить.
 • Гарантія від крадіжки: Даний тип гарантії - це форма страхування запроваджена компанією Kryptonite. Вона значно піднімає ціну, однак однозначно додає спокою.

Як ми тестували

 

Більше двох десятиліть, що ми збираємо докупи наші інтенсивні і незалежні тестування замків, ми завжди використовували комбінацію ручних та потужних інструментів, зусилля і досвід - щоб випробувати та зламати замки.

Цього разу ми значно покращили цей процес, покладаючись на установу з виробництва та перевірки найбільшого Німецького виробника товарів для безпеки - ABUS.

Ми розробили повноцінну камеру тортур, в якій можна повністю симулювати атаку на кожен з замків і зламати його. Для цього нам знадобилась низка моделей від кожного виробника, тож ми дякуємо тим, хто охоче підтримав "челендж" та забезпечив нас тестовими зразками.

З 9 тестами на загальних 29 моделях (24 з яких можна побачити в порівняльній таблиці), це - 261 окремий тест і загальна вартість замків які було зруйновано - приблизно £11,000…

 • Тест скоби: Деякі замки постачаються зі скобою для транспортування на велосипеді. Ми протестували скоби встановлені на байк, який встановлений на біговій доріжці із перешкодами, які мали б симулювати дорожні умови. Цей тест з "труски" займав 200 годин, це достатня кількість часу, щоб побачити, чи призначене кріплення для своєї роботи
 • Корозійний тест: Кожен замок протягом 168 годин піддавався спеціальним кліматичним умовам, у відповідності до стандарту ISO 9227 у камері. Цей час в камері еквівалентний приблизно 10-12 місяцям використання на вулиці в сольовому оточенні, наче ви живете на узбережжі моря. Всі 168 годин температура і вологість коливались щоб максимально точно зімітувати реальні умови використання
 • Тест заморожування та удару молотком: Даний тест симулює використання сантехнічного спрею для заморожування, який дозволяє охолодити метал. Теоретично це робить метал більш крихким. Наша тестувальна лабораторія складалась з кімнати для заморожування де ми охолоджували замок до -40°C, а потім били по ньому такою вагою, що симулювала повну силу удару кувалдою кілька разів з висоти від 1 до 2 метрів.


 • Тест із пилкою: В нашому тесті застосовувалась ножівка. Кожен замок був пиляний свіжим стандартним сталевим лезом. Якщо замок виживав у тесті, ми його починали пиляти високоякісним вольфрамовим лезом у тій самій пилці
 • Тест з болторізом: Болторіз, вочевидь, улюблений інструмент сучасних велокрадіїв. Болторіз з короткими ручками, який легко сховати, доступний за дуже низькою ціною та може впоратись з більшістю бюджетних замків одним легким рухом. Стандартні замки дещо вищого гатунку значно міцніші та й ті що використовуються для захсту мотоцикла також мають велику міцність. Наша "болторізна" установка мала бути в змозі симулювати можливості виконати операцію руками, в іншому випадку ми використовували гідравлічні ножиці, які перерізають так само, як і болторіз, однак можуть видавати тиск до 250 кН, що приблизно еквівалентне зусиллю, яке можуть застосувати кілька учасників змагань World’s Strongest Man, використовуючи болторіз із важелем 1.5 метри.


Наш корозійний тест повторює умови одного року використання на вулиці

 • Тест на розтяжіння: Витягувальна установка мала симулювати використання домкрата для зламу замків. Малий гідравлічний домкрат, використовуючи важіль, витискав дужку ламаючи запірний механізм. Наша гідравлічна установка була здатна створити 7 тонн зусилля виштовхування, тоді як середній домкрат видає близько трьох
 • Тест та вигин: стара-добра торсіонна атака ломом, дуже ефективний спосіб зламу, проте він часто лишає байк досить сильно пошкодженим, якщо і вдасться вкрасти. Наша установка могла завдавати скручувалну дію із великим зусиллям, еквівалентним використанню 1.5 метрового лома і одного потужного хлопця зі змагань стронгменів.
 • Тест на відмикання: Відмикання замків - це ціле мистецтво, якому потрібно навчатись, а насьогодні багато прикладів відмикання доступні до розгляду в інтернеті, що досить збільшило кількість крадіжок саме з цим типом зламу. З нами був резидент-експерт озброєний недорогим саморобним набором відмичок.

 • Тест на розпил: Потужна ручна кутова шліфмашина на акумуляторі - швидкий та ефективний спосіб різки металу. Однак, даний метод виробляє багато шуму та іскор, тож якщо ваш байк запаркований в місці зі жвавим трафіком, та не схований від погляду, ви навряд побачите такий метод зламу вдень. В нашому тесті ми використали найзвичайнішу шліфмашину з кількома батареями із рівномірними циклами заряду та застосовували свіжий шліф-диск після кожного тесту, що гарантувало однакові умови тестування для визначення необхідного часу для зрізу замка.
 • Результати: Результуючі дані з цього масивного тесту були зібрані та оброблені в суму для кожного випробування, однак потрібно розуміти, що не кожен тест можна провести з деякими конструкціями замків. Різні конструкції були оцінені загальним заліком. Нижче ви можете побачити повний огляд семи найкращих.

Найкращі замки в 2019 році, по порядку

 • Abus Granit Extreme 59
 • ABUS Granit X–Plus 540
 • Kryptonite New York M18
 • Hiplok DX
 • Litelok Gold
 • Abus Granit X-Plus Bordo
 • Hiplok Homie Gold

Найкращі D-locks та U-locks

D-lock або U-lock - це класичний велосипедний замок. Конструкцію складає велика дужка та посилений запірний механізм, який її замикає. Такими замками користуються роками, проте він не завжди доцільний у використанні. Перевагами є - висока міцність і відносна портативність.

До недоліків можна віднести дещо незручну форму для замикання більш ніж одного велосипеда. Проте, можна додатково скористатись тросом або другим замком, щоб закрити всі вразливі зони.

Abus Granit Extreme 59

4.5 з 5 зірочок

Abus Granit Extreme 59

 • Приблизна роздрібна ціна: £230 / $279.99
 • Вага: 2,700 грамів
 • Переріз дужки: 16мм (квадратний)
 • Висота дужки: 260мм
 • Оцінювання: Thatcham

Extreme 59 це наче замок X-Plus, який посадили на високопротеїнову дієту. Це найміцніший D-подібний замок який тільки можна знайти. Він витримує на 1000 Нм більше за найближчого сусіда, а стійкість до розтягування витримує пару фургонів, які б тягнули його в різні сторони - це вражає.

Опір погодним умовам бездоганний, так само як і опір від зламу відмиканням. За опором болторізу - він на вершині трьох з усіх протестованих замків. Якщо ви цінуєте свій байк і є де зберігати замок, якщо він не використовується або якщо потрібне щось міцне для використання вдома - Extreme - ідеальний.

Висока вартість - єдина річ, що не дала змоги отримати 5 зірок.


ABUS Granit X–Plus 540

4.0 з 5 зірок

"Розумний", якісний D-lock, зручний за необхідності возити з собою

 • Приблизна роздрібна ціна: £95
 • Вага: 1,460 грамів
 • Переріз дужки: 13мм (квадратний)
 • Висота дужки: 230мм
 • Оцінювання: Sold Secure Gold

X-Plus 540 один з замків, що мають найрозумінший дизайн. Завдяки запатентованому квадратному профілю дужки, він має опір до вигину кращий за більшість замків і сягає вражаючих 1750Нм.

Запірний механізм - витвір мистецства, який наш спеціаліст не зміг зламати відмичками, а також замок володіє величезним опором до болторіза (145 кН), що дуже переважає його відносно низьку вагу.

Якість матеріалів та збірки означали, що цей зразок з легкістю переживе наш тест на корозію, а тримач замка EasyZyKF витримав усі 200 годин знущань. В тестах на розрізання, даний замок пережив стандартне лезо пилки та витримав 2 хвилини при перерізанні вольфрамовим лезом. Результат при розпилюванні шліф-машинкою - близько 4 хвилин і даний результат побили хіба-що більш товсті конкуренти.


Kryptonite New York M18

4.0 з 5 зірок

Kryptonite New York M18

 • Орієнтовна ціна: £100
 • Вага: 2,640g
 • Переріз дужки: 18мм (круглий)
 • Висота дужки: 260мм
 • Оцінювання: Thatcham

New York M18 - це звір серед замків. Із вагою більше 2.5 кг та дужкою діаметром 18мм даний замок - потужний захисник. Механізм із подвійним запиранням розміщений всередині поперечини овального профілю зі стійким до зламу відмичками дисковим циліндром.

Цей замок отримав високі оцінки в стійкості до болторізу, пилянні (найкраще витримав тест), розтягуванню (найкраще витримав тест) та торсіонному опорі (наздоганяє інші). Єдине, що його здолало без особливих проблем - кутова шліф-машинка.

Він, можливо, не такий "розумний" як Abus за конструкцією, проте показав досить подібні результати.


Hiplok DX

3.5 з 5 зірок


Hiplok DX

Компактний, міцний, високоякісний замок за приємною ціною

 • Ціна: £70 / €80
 • Вага: 1,120 грамів
 • Переріз дужки: 14мм (круглий)
 • Висота дужки: 150мм
 • Оцінювання: Sold Secure Gold

Hiplok DX поєднує компактність із покриттям, що захищає раму від подряпин, а на додачу, його зручно транспортувати завдяки двом вбудованим зубцям, якими можна зачепитись за кишеню джинсів або за пояс.

Ці особливості ергономіки довершує його висока міцність. Він створений з урахуванням відмінного опору погодним умовам, залишаючись достатньо міцним для захисту від пиляння та зкручування.

Єдине слабке місце замка виявив тест на розтягування, однак здатність витримати 28кН - це більше ніж необхідно, щоб протистояти більшості компактних домкратів.

Відносно невисока дужка компенсована більшою шириною - 85 мм, тож навіть з такими компактними розмірами лишається можливість надійно ухопити раму та заднє колесо велосипеда. Проте, вам однозначно знадобиться другий замок, або якийсь додатковий аксесуар, на зразок троса, щоб надійно охопити проблемні місця.

Найкращі складані (ланкові) замки

Іноді потрібен замок який був би портативнішим за U-lock або ланцюг, але такий, щоб був міцніший за простий тросовий замок.

Якщо ви хочете поєднати низьку вагу та можливість транспортувати із міцністю, якій би ви довірили можливість зупинки на шопінг або довготривалий ланч, фолдинговий замок може бути вашим вибором.

Litelok Gold 

3.5 з 5 зірок


Унікальний дизайн, що підтвертив свою міцність

 • Орієнтовна ціна: £85
 • Вага: 1,120g
 • Внутрішній діаметр: 265мм
 • Розміри: 736×50мм
 • Оцінювання: Sold Secure Gold

Унікальний дизайн замка Litelok Gold поєднаний з важким дисковим запірним механізмом який легко застібається, тоді як дужка виготовлена зі спеціальної комбінації нейлону та сталевих дротів названих Boaflexicore.

Конструкція забезпечує низьку вагу та надає дуже високу гнучкість. Замок дуже легко транспортувати на рамі або підсідельному штирі.

Він виглядав відмінно після "погодного" тесту та заморожування з ударом молота (лишилась лише маленька вм'ятина на корпусі замка). Стандартне лезо пилки впоралось з дужкою за 52 секунди, тоді як вольфрамове - за 15 секунд.

Зате, даний замок витримав досить велике навантаження болторіза (222.5кН). Тест на вигин мав досить малий ефект, так само замок пройшов і тест на розтягування. Однак не витримав розпилювання кутовою шліфмашиною.


Abus Granit X-Plus Bordo

3.5 з 5 зірок

Abus Granit X-Plus Bordo

 • Орієнтовна ціна: £110
 • Вага: 1,520 грамів
 • Товщина ланок: 5.5мм
 • Розміри ланок: 6×150мм
 • Оцінювання: Sold Secure Gold

Замок використовує загартовані сталеві пластини довжиною 150мм, які зклепані загартованими заклепками, що забезпечує замку високу міцність та компактність з можливістю скласти його в розміри 190×70×40мм.

Він з легкістю пройшов корозійний тест, а запірний механізм, оскільки це X-Plus, звісно не піддався відмиканню. Розтягнути замок також не вдалось за рахунок правильної конструкції та використанню загартованої сталі.

Атака звичайною пилкою не виявилась успішною, тоді як вольфрамовою пилкою прийшлось пиляти приблизно хвилину. Стійкість до болторіза була просто приголомшливою, особливо зважаючи на малі розміри сталевої секції. Однак ланки виявились не стійкими до машинного пиляння.

Кращий ланцюговий замок

Ланцюг, за своєю природою досить адаптивний; його можна огорнути кругом майже будь-якої форми труби та об'єкти, а також з легкістю просунути через частини велосипеда. Його форма також створює складнощі для атаки традиційними інструментами. Тільки спробуйте зламати ланцюг ломом.

Hiplok Homie Gold

3.5 з 5 зірок


Важкий, проте відмінний для зберігання кількох велосипедів вдома

 • Орієнтовна ціна: £110 / $159
 • Вага: 4,200 грамів
 • Переріз ланки: 10мм
 • Довжина: 150см
 • Оцінювання: Sold Secure Gold

Homie з довжиною 1.5 метри розроблений, щоб захопити кілька велосипедів, і як слідує з назви - для використання вдома.

Кожна ланка виготовлена із загартованої сталі, як і оснастка для захисту циліндра. Користуючись даним замком, будьте обережними - не впустіть його на трубу рами, оскільки 4.2 кг ваги можуть завдяти серйозних пошкоджень.

Цей замок добре захищений від корозії та тесту з молотком (обидва тести не вплинули на замок). Стійкість до болторіза стерпна але ланюг перекусили, хоча сама дужка виявилась вражаюче міцною і не піддалась.

Циліндр виявився відмінним проти атак відмичками, а ланки - найміцніші у тесті. Це досить міцне рішення, проте ми б рекомендували його використовувати тільки вдома.