Пн-Пт 10:00-19:00,
Сб-Нд 10:00-18:00

Оновлений Trek Checkpoint – прогресивний та універсальний

Оновлений Trek Checkpoint – прогресивний та універсальний

Наприкінці вересня Trek офіційно представили оновлену модель гравійного велосипеда Checkpoint 2022 року. Як обіцяє американський виробник, нова версія буде швидкою, комфортною та плавною на будь-якій дорозі: чи то шосе, чи то бездоріжжя.

Що змінилося?

Checkpoint відтепер краще орієнтований не лише на байкпакінг та подорожі, але й на швидкість. Рама отримала на 20 мм більший reach, ніж в моделях попередніх років, але коротший винос, подовжені до 435 мм нижні пера і розлогішу посадку. Все це покликане покращити стабільність і керованість велосипеда під навантаженням багажу.

Гравійники Trek представлені у трьох версіях: карбонових SLR, SL та алюмінієвій ALR, із різними комплектаціями в кожній лінійці. Усі модифікації в стоку ідуть з покришками 700x40C і мають можливість встановлення покришок шириною до 45 мм, або 2.1" з діаметром коліс 27.5". Спільними також є каретки стандарту T47, які покликані спростити обслуговування.

Обидві версії карбонових Checkpoint тепер оснащені бардачком в нижній трубі рами, на кшталт того, який Trek застосовує на топових версіях MTB та в шосейниках Domane. Він може вмістити запасну камеру, картриджний насос CO2, бортувальні лопатки і невеликий мультитул. Відповідно, це покращує байкпакінгові характеристики велосипеду, дозволяючи навантажити сумки іншими корисними речами.

 

Trek Checkpoint SLR – універсальний гонщик

Новий Trek Checkpoint SLR – найлегший та найшвидший. Рама виготовлена з карбону 700 Series OCLV і своїми обрисами дещо схожа до шосейної Emonda. Внутрішнє проведення рубашок починається прямо з проставки в рульовому стакані, що надає велосипедові чистого та лаконічного вигляду. Амортизаційна вставка IsoSpeed, між верхньою та підсідельною трубою, робить Checkpoint SLR найм’якішим гравійником, який вам коли-небудь зустрічався. Однак, на відміну від шосейних Domane та Madone, демфпер не регулюється по жорсткості.

Велосипеди на цій рамі комплектуються інтегрованим підсиділом, так званим "seatmast", і це означає, що ви не зможете встановити на цей велосипед дропер. Окрім цього, Checkpoint SLR не має кріплень під багажники, і на вилці вони також відсутні. Проте, ви можете стаціонарно встановити повнорозмірні крила. Водночас, на верхній трубі рами передбачені отвори для інтегрованого монтажу підрамної сумки. Така компоновка зумовлена бажанням досягти якомога меншої ваги, і вражаючі 8.1 кг для Checkpoint SLR 9 eTap є тому підтвердженням.

Для Checkpoint SLR передбачено 4 модифікації, які дають змогу обрати між бездротовими трансмісіями SRAM eTap чи Shimano Di2, з групсетами 1x або 2x.

 

Trek Checkpoint SL – відкритий до пригод

На перший погляд, Checkpoint SL практично не відрізняється від SLR і дизайном повторює старшу версію. Втім, SL вже виконаний з карбону 500 Series OCLV, який дозволяє розмістити кріплення до багажника як на рамі, так і на вилці. Також відрізняються підсідельні труби – для Checkpoint SL передбачений карбоновий підсиділ стандартного діаметру 27.2 мм, який, за бажанням, можна змінити на дропер. Але тут все ще присутній демпфер IsoSpeed. Таким чином, ця модель вже більше пристосована до тривалих і агресивних подорожей, із більшим навантаженням.

В лінійці SL представлено три модифікації: SL 7 eTap та SL 6 eTap з електронною трансмісією 1x і SL 5 з класичною механічною трансмісією 2x Shimano GRX.

 

Trek Checkpoint ALR – невибагливий всюдихід

Базовий гравійник Trek Checkpoint ALR побудований на алюмінієвій рамі 300 Series Alpha Aluminum і комплектується вилкою з карбоновими ногами але алюмінієвим штоком. Цей велосипед сподобається райдерам, які шукають надійний велосипед в класичному виконанні не лише для подорожей, але й щоденних поїздок містом.

Контури рами – такі ж вишукані, як і в карбонових серіях, проте внутрішнє проведення рубашок вже починається в нижній трубі. По комплектації, Checkpoint ALR схожий до SL 5, втім, без амортизуючої вставки IsoSpeed і він не має бардачка в рамі.

Trek Checkpoint ALR має механічну трансмісію Shimano GRX 2x11 і колеса з карбоновими ободами, готовими до безкамерного використання, а його вага (для розміру 56 см) становить приблизно 9.75 кг.

В підсумку, можна сказати, що створюючи новий Checkpoint, Trek зосередилися на досягненні балансу між естетикою і практичністю. Вони створили сучасний, швидкий і технологічний всюдихід, готовий до підкорення гладких трас і польових доріг.