Пн-Пт 10:00-19:00,
Сб-Нд 10:00-18:00

Представлення моделей Trek Procaliber 2021 року

Представлення моделей Trek Procaliber 2021 року

Компанія Trek продовжує оновлювати окремі лінійки своїх велосипедів на наступний сезон. Не так давно ми побачили надлегкий шосейник Trek Emonda і ось через місяць приємні новини зі світу МТБ, а якщо точніше з категорії крос-кантрі. Повернувшись на два роки назад, пригадаємо, що сезон 2019 подарував нам оновлений Trek Marlin, виглядом якого ми не можемо натішитись й досі. Рік 2020 змінив кантрійник X-Caliber та дав нам цілковито новий софттейл Trek Supercaliber. У підсумку, на наступний рік залишилось тільки одне не вирішене питання: Коли настане черга змін в лінійці «чистокровних» кантрійників Procaliber? Сьогодні компанія Trek дає нам очікувану відповідь і презентує оновлену лінійку Procaliber.


им же відрізнятиметься новачок від старого Prоcaliber до якого ви звикли за останні 4 роки? Давайте дивитись

Оновлення геометрії

У порівнянні із старою серією:

  • Зменшений на 0,75 градусів кут нахилу рульової
  • Довший на 8 мм річ
  • Вкорочені на 3 мм нижні пір’я
  • Збільшений на 2,09 градусів кут нахилу підсідельної труби

Порівняння цих та інших значень ви можете побачити у таблиці:


Вивчаючи таблицю геометрії кантрійних велосипедів Trek, можна помітити, що виробник максимально наблизив показники Procaliber до геометрії топової серії Supercaliber.

Розширений діапазон розмірів

Велосипеди будуть доступні у 6 розмірах, кожен з яких матиме колеса 29 дюймів. Опцію коли менший розмір рами мав колеса 27,5" прибрали. Пояснюючи це тим, що Procaliber — це байк для перегонів, а 29-ті колеса, це саме те, що треба аби їхати швидше.

Knock Block
Procaliber 2021 матимуть рульову Knock Block з розширеним кутом оберту — 62 градуси, замість попередніх 58. Користь цієї опції в тому, що вона захищає нижню трубу рами від удару об корону вилки.

На рахунок даної технології є різні відгуки, дехто вважає, що вона сковує ваші рухи при активній роботі кермом. Але ми можемо порівняти Knock Block із пасками безпеки у авто. По перше, ви їх відчуваєте на собі тільки перший час, а далі навіть не помічаєте що пристебнуті. Так і блокування рульової — до нього треба звикнути. По друге при аварії обидва ці пристрої рятують найдорожче, у випадку з авто — це ваше здоров’я та життя, а в ситуації з велосипедом такий легкий, але такий вразливий до точечних ударів карбон.

IsoSpeed

Головною особливістю серії Procaliber є технологія IsoSpeed. Вона представляє собою жорсткий гумовий демпфер між підсідельною трубою та верхньою трубою рами, який забирає на себе добру частину вібрацій при їзді по нерівностям. Річ безумовно необхідна, коли ви збираєтесь долати кілометри трас по пересічній місцевості. А якщо взяти до уваги те, що карбон, теж сприяє відведенню дрібних вібрацій, то в сумі отримуємо гоночний хардтейл, який додає у комфорті при відсутності втрат у ефективності

Обладнання та особливості

Оновлена рама дала можливість нарешті заховати гідролінію заднього гальма. Тепер усі троси приховані всередині рами + доданий ще один канал для внутрішнього проведення дропер-посту.

А тепер така незначна, але дуже приємна новина. Всі велосипеди комплектуються безкамерними ободами Bontrager, які вже з коробки будуть готові до використання (проклеєні, з ніпелями та герметиком), а ось буде це карбон чи алюміній залежить вже від конкретно обраної моделі. Ширина покришок становитиме 2.20 дюйми, а максимальний кліренс до 2.40 дюймів.

Усі кантрійні велосипеди матимуть трансмісії Shimano або Sram з однією зірочкою попереду та касетою на 12-ю зірками позаду.

Тільки карбон
На цей раз серія Procaliber повністю позбулась алюмінієвих версій. Але це зовсім не означає що велосипеди матимуть захмарні цінники. Найбюджетніша версія Procaliber 9.5 з рамою OCLV Mountain Carbon, технологією IsoSpeed та трансмісією Shimano Deore 1x12 обійдеться в Україні у 2000 $. Для порівняння у минулому році модель Procaliber 6 з алюмінієвою рамою без IsoSpeed на Sram SX коштувала 1700 $. Враховуючи ці дані, можна сказати, що бюджетний Procaliber став на голову кращим у технологічному плані додавши при цьому лише 300$ у ціні.

Моделі, кольори та ціни:

Модельний ряд Procaliber 2021 налічує 4 різних модифікацій. Як ми згадували раніше, усі моделі матимуть карбонові рами OCLV Mountain Carbon з технологією IsoSpeed.

Procaliber 9.5

Вилка: RockShox Judy SL, Solo Air

Обвіс: Shimano Deore 1x12

Колеса: Bontrager Kovee TLR

Гальма: Shimano MT200

Ціна: 2000

Procaliber 9.6

Вилка: RockShox Recon Gold RL, Debon Air

Обвіс: Shimano XT/SLX 1x12

Колеса: Bontrager Kovee Comp 23 TLR

Гальма: Shimano MT400

Ціна: 2375 $

Procaliber 9.7

Вилка: RockShox Reba RL, Solo Air

Обвіс: Sram GX 1x12

Колеса: Bontrager Kovee Elite 23

Гальма: Shimano MT500

Ціна: 3120 $

Procaliber 9.8

Вилка: Fox Perfomance 32 Step-Cast, Float EVOL

Обвіс: Shimano XT

Колеса: Bontrager Kovee Elite 30

Гальма: Shimano Deore XT

Ціна: 3785 $

Джерело