Пн-Пт 10:00-19:00,
Сб-Нд 10:00-18:00

Вибір велосипеда для жінок

Вибір велосипеда для жінок

Особливості жіночого велосипеда


Як тільки з'явився велосипед в його сучасному вигляді, відразу ж прекрасні дами захотіли кататися нарівні з чоловіками, але їздити в довгих сукнях на велосипеді з класичною рамою було вкрай незручно, тому незабаром була зроблена «дамська» модифікація рами зі скошеною трубою.

Для неспішних прогулянок і поїздок в магазин вона цілком підходить, але при серйозному (спорт, туризм і т.п.) катанні програє класичній «чоловічій» рамі за багатьма параметрами.

Тому сотню років жінки, які хотіли отримати від велосипеда більшого, катали на велосипедах з класичною рамою, благо обмеження в одязі незабаром зникли, завдяки емансипації, а решта задовільнялися «жіночими» рамами.

Цей дизайн рам автоматично був скопійований і в гірські, і в кросові велосипеди.

Але років 10-15 тому веловиробники всерйоз зайнялися питаннями ергономіки велосипедів. І ось тоді, спочатку у кількох найбільших, а потім практично у всіх інших велобрендів, з'явилися окремі лінійки жіночих велосипедів в модельному ряду.
Є різний підхід до виробництва жіночих велосипедів - перший, вже описаний вище з заниженою верхньою трубою рами, зазвичай використовується для велосипедів початкового рівня.

Деякі виробники просто використовують кастомну розмальовку для жіночих велосипедів, а рами ті ж, що і для чоловіків. Інші виробники використовують класичний принцип двох трикутників, але з іншими параметрами.

Порівняйте ці абсолютно ідентичні моделі, тільки друга - це унісекс версія.

А це серія Women's Specific Design.

Проте останнім часом найбільш популярними стали велосипеди з вигнутою верхньою трубою рами.

Однак жіночі велосипеди відрізняються від унісекс - варіантів далеко не тільки рамою, ось в цих відмінностях зараз ми і спробуємо трохи розібратися.
Але перш ніж перейти до особливостей жіночих велосипедів, хотілося б зробити невелику ремарочку. Жінкам пощастило набагато більше, ніж чоловікам, так як для них випускають спеціальні жіночі велосипеди, а ось чоловічих велосипедів не існує. Те що називають чоловічим велосипедом, насправді унісекс, тобто підходить і чоловікам і жінкам. Адже не дарма майже всі спортсменки і велика частина продвинутих веломанок воліють їздити саме на унісекс -велосипедах, а не на жіночих.

Тому, якщо вам сподобається велосипед не зі спеціальної жіночої колекції, то не турбуйтеся, що він вам не підійде - можете сміливо купувати його.
Отже, розглянемо відмінності велосипедів зі спеціалізованим жіночим дизайном від інших велосипедів. В основному особливості жіночих велосипедів викликані фізіологічними особливостями жіночого тіла. Перше, що відразу впадає в очі - жіночі велосипеди зазвичай мають іншу розмірну сітку і мають менші розміри, ніж звичайні велосипеди. Це логічно - адже жінки в основному нижче чоловіків, і дівчина з ростом під два метри дуже велика рідкість, зате мініатюрних жінок куди більше, ніж низькорослих чоловіків. Друга дуже помітна відмінність - дизайн. Давно відомо, що естетична складова велосипеда (як втім і всього іншого) для жінок куди важливіша, ніж для чоловіків. Тому виробники велосипедів приділяють велику увагу зовнішньому вигляду жіночих моделей своїх велосипедів. Але підхід до жіночого дизайну у всіх різний - одні використовують ніжні пастельні рожево-блакитно-салатові кольори, інші використовують яскраві тони, а треті використовують нейтральну кольорову гамму, але з використанням квіточок-пташок та інших мотивів у оформленні. Думаю, що будь-яка дівчина зможе знайти велосипед на свій смак. Якщо ж вас не сильно цікавлять технічні подробиці, то можете сміливо переходити до останнього абзацу :)

Велосипедна рама

Окрім вже зазначених вище особливостей жіночих велосипедних рам, є ще інші, викликані фізіологічними особливостями. Зазвичай жіночі рами, крім того, що мають менший розмір, ще й коротші, ніж унісекс рами того ж розміру. Так само, якщо це рама з класичними двома трикутниками, то жіночі рами часто роблять з трохи скошеною верхньою трубою переднього трикутника.

Кермо велосипеда

Чоловіки зазвичай ширші в плечах, ніж жінки, тому на жіночих велосипедах зазвичай ставлять кермо вужче, ніж на унісекс моделях велосипедів. Однак, останнім часом йде тенденція на широке кермо, і деякі продвинуті велосипедистки навпаки ставлять широке кермо. Але це доля продвинутих велосипедистів (і, природньо, велосипедисток), для початку ж досить того керма, яке стоїть одразу, а далі ви зрозумієте, чого вам бажається.

Винос керма

З тих самих причин, за якими на жіночих велосипедах роблять короткі рами, ставлять і короткі виноси: у чоловіків руки довші і їм потрібні довгі рами і довгі виноси, жінкам же ставлять трохи коротші і трохи більш підняті вгору виноси.

Сідло

В плечах жінки трохи вужчі, а ось таз мають більш широкий, тому сідла на жіночих велосипедах зазвичай трохи ширші, ніж на тих, що комплектуються для всіх.

Гріпси (ручки керма)

На жіночих велосипедах зазвичай ставлять гріпси трохи м'якше, і трохи меншого діаметру, ніж для чоловіків, так як витончена жіноча ручка менша за чоловічі лапи.

Велосипедна амортизаційна вилка

На дорогих велосипедах стоять амортизаційні вилки з пружиною, але пружини ці бувають різної твердості - чим більша вага велосипедиста, тим жорсткіша пружина. Давно відомо, що жінки зазвичай легші за чоловіків того ж зросту, тому серйозні виробники ставлять на свої жіночі велосипеди вилки з менш жорсткою пружиною, що робить хід велосипеда м'якшим і тому при катанні по нерівностях вам буде менше довбати по руках.

Наприкінці хотілося б сказати, що зовсім не обов'язково розбиратися в цих технічних нюансах. Технарство - доля продвинутих велосипедистів. А ви обирайте той велосипед, який вам подобається зовні і виявиться зручним. Так як всі брендові велосипеди мають достатню якість і якщо щось не сподобається, то його можна замінити, а ось якщо велосипед не подобається, або не зручний, то радості від катання буде набагато менше, а часто виправити це можна лише замінивши велосипед на інший.