Пн-Пт 10:00-19:00,

Сб-Вс 10:00-18:00

Какой велосипед лучше для комьюта?

Какой велосипед лучше для комьюта?

Гібрид, електровелосипед чи шосейник - давайте подискутуємо.
Ключем до правильного вибору комьют-байку, буде впевненість у тому, що він максимально комфортний та відповідає усім потребам для щоденних поїздок.

Який саме байк для подолання дистанції до роботи ви оберете, залежить від декількох факторів, таких як тривалість подорожі, тип покриття, місця вашого проживання та вашого власного погляду на велосипеди.

Щоб трохи полегшити вам вибір, ми спробуємо пояснити, чому певні ровери найкраще підійдуть для щоденного комьюту.

До речі, варто знати, що за умови деяких модифікацій більшість велосипедів може перетворюватись на чудові комьютери - лише додайте повнорозмірні бризковики від непривітних дощів, щось для перевезення бодай найпростішого багажу та якісне світло, щоб усі бачили вас, а ви - усе попереду. Наприклад, можна обладнати старенький байк, який лежить у забутті десь на горищі - от чим не ідеальний кандидат для воскресіння?

Гібрид - топовий комьютер

Гібридні велосипеди дуже популярні серед комьютерів через їх утилітарність

Гібрид - це суміш найкращого, шосейна жорсткість під впливом МТВ, що запозичила у позашляховика пряме кермо та більш комфортну посадку.
Як і шосейні, сучасні гібридні велосипеди зазвичай облаштовані колесами 28" (700с), але ось з покришками вже трохи складніше - їх ширина може бути різною - від вузеньких, але не шосейних, до широченних, але не МТВ, і це все варіюється в залежності від переваг гінця.
Також більшість має ригідну (жорстку) вилку, але зустрічаються й моделі з амортизуючими вилками. Ідея з амортизатором може здатися дуже привабливою, але майте на увазі: дуже часто у стоку встановлюються дешеві варіанти з надмірною вагою та неадекватною роботою, що може негативно вплинути на відчуття комфорту.
Більш дешеві гібридні велосипеди обладнані обідними гальмами, коли дорожчі моделі мають дискові. Дискові гальма пропонують потужніше, стабільне та кероване гальмування у різних погодних умовах, на відміну від обідних, тож зверніть на це увагу.
Також гібриди мають відмінну варіативність, їхня конструкція здатна вмістити майже усі можливі принади для різних аксесуарів, тож він легко конвертується, наприклад, у турінговий велосипед.

Якщо ви початківець або просто підшукуєте велосипед загального призначення - гібрид із прямим кермом буде відмінним вибором.

Плюси: прудкий, варіативний, оптимальна посадка
Мінуси: не найлегший та найкомфортніший байк для дальніх дистанцій

Електровелосипед - впорається з затяжними підйомами

Електровелосипед може значно полегшити будь-яку поїздку, але доведеться пожертвувати вагою та грошима.

Відтоді як технології подорослішали та знайшли себе у багатьох аспектах нашого життя по всьому континенту, нема сенсу заперечувати той факт, що електробайки стають буденністю та мають непоганий рівень продажів.
Поки прихильники та хейтери ведуть вічні дебати на тему, чи є місце електробайку у велосвіті, чи ні, можна сказати, що такий вид транспорту не лише відкриває доволі цікавий світ велосипедів новачкам, а й дозволяє покривати більші відстані обізнаним райдерам.
Здатність долати відстані з легкістю буде в нагоді, коли справа піде про комьют. Електровелосипед обладнаний помічником (і це важливо, помічник - не окремий мотор), який допоможе гінцям, які їдуть на роботу, наприклад, з передмістя, та ще й навантажені.
Трохи слів щодо помічника. Важливо розуміти, що велосипед все одно не буде їхати сам по собі, вам все ще доведеться крутити педалі, але для цього не треба буде докладати серйозних зусиль. Так чи інакше, втома все одно прийде, але ви будете набагато швидше і далі, ніж могли б бути на звичайному велосипеді. За це доведеться викласти трохи грошей, та змиритися з фактом більшої ваги. Технології вже активно рухаються у напрямку полегшення конструкції, тож чекаємо.
Підсумовуючи, можна сказати, що для тих, хто живе дуже далеко від місця роботи, цей варіант буде найкращим, навіть варто розглянути його як заміну авто (врахуйте до того ж різницю у вартості).

Плюси: здатність долати велику відстань, навіть завантаженим, гідна альтернатива автівці
Мінуси: вага, потребує живлення, недешевий

Складані велосипеди: найкращі, якщо доводиться їздити потягом або автобусом

Складані велосипеди - ідеальні, якщо частка подорожі припадає на потяг або автобус

Зазвичай, зібрані на звичних 16" або 20" колесах, "складнички" - назва говорить сама за себе - можуть бути складені до розмірів найменших пакунків і можуть зберігатися у будь-якому місці впродовж усієї подорожі.
Такі велосипеди прекрасно підійдуть людям, які не планують катитися весь шлях до роботи на двох колесах, а мають плани щодо, наприклад, потяга, або будь-яких пересадок міським транспортом.
Складаний велосипед не настільки вправний, як звичайний ровер, через невеликий розмір коліс та незмогу везти серйозний багаж. Також він може здаватися незграбним та недостатньо прудким, але ви дійсно будете крутитися навколо автівок у годину пік?
Деякі складані дійсно побудовані на більших колесах, але за рахунок цього сильно втрачають у компактності та можуть бути не такими прийнятними для поїздки всередині автобуса, заважаючи своїми габаритами усім навколо.

Плюси: неймовірно прості у зберіганні та перевезенні
Мінуси: недостатньо швидкі та комфортні у порівнянні з "повнорозмірними" велосипедами

Міські велосипеди (сітібайки): неспішне щоденне катання

Велосипеди на кшталт цього пречудові для міських умов

Найбільше відомі нам як "міські" велосипеди можуть запропонувати, мабуть, найкомфортнішу посадку та найбільшу кількість встановлених у базовій комплектації корисних та необхідних аксесуарів.
Такі ровери надзвичайно важкі, але це через певну практичність, що переважає над вагою - особливості конструкції рами роблять ії вандалостійкою, а компоненти служать дійсно довго, наприклад - планетарна система перемикання.
На жаль, через комфортну посадку цей велосипед не вийде ефективно розігнати, а планетарка з обмеженою кількістю швидкостей може перетворити підйом вгору на пекло.
Зазвичай облаштовуються повнорозмірними крилами, захистом ланцюга, одним, а іноді навіть двома багажниками, в деяких випадках - динамо-втулкою, яка живить світло. Все це для того, щоб за будь-яких умов ви могли просто сісти та поїхати.
Якщо ви живете у "пласкому" районі, маєте неспішний темп життя та катаєтесь щонайбільш у найближчий супермаркет - міський велосипед саме для вас.

Плюси: комфортна посадка, практичність, невибагливий до ремонту
Мінуси: нереально важкий, безпощадний на підйомах, іноді - дорогуватий

Фіксер/сінглспід - мінімум догляду

Фікс підійде тим з нас, хто не полюбляє догляд

Обожнювані молоддю класичні сингли або фікси продовжують приваблювати ентузіастів з усіх куточків світу.
Забігаючи наперед, поява цих велосипедів абсолютно зрозуміла - відсутність мороки з перемикачем робить такі ровери дуже легкими в догляді. Поспішному міському стилю життя це підійде найкраще.
Зазначимо, що фікси не мають фрівілу, тож якщо ви рухаєтесь - ви педалюєте. Під час перших поїздок у вас можуть виникати дивні враження, іноді навіть негативні, тому цей варіант не можна назвати ідеальним для початківців.
На щастя, більшість таких велосипедів обладнана фліп-флоп втулкою - з однієї сторони заднього колеса стоїть фікс, з іншої - фрівіл. Наша рекомендація: почніть з фрівілу.
Деякі гінці обирають фікси без гальм (подібні до трекових), але пам'ятайте - це незаконно. На велосипеді мають бути два гальма (фіксована передача рахується як одне гальмо).
Через лише одну передачу викручувати вгору на такому велосипеді може бути складнувато, тож враховуйте і цей момент під час вибору велосипеда.
Якщо ви не проти карданити одну передачу та бажаєте мати легкий в обслуговуванні байк - фікс чи сінглспід буде найкращим вибором для комьюту.

Плюси: надзвичайно простий, часто не коштує величезних грошей
Мінуси: небажаний у місцевості з чисельними схилами, малофункціональний, є ризик бути названим хіпстером.

Шосейник - для тих, хто їде далеко

Шосейні велосипеди швидкі, але катять лише по рівній поверхні

Шосейний велосипед стане у нагоді тим, хто планує їздити на довгі дистанції.
Розроблені для їзди на рівному асфальті, шосейники найкращі для подолання великих дистанцій швидко.
Втім, вони не полюбляють тріщини на асфальті, погану погоду та грунти, бо швидко виходять з ладу через певну тендітність, але за умов належного догляду можуть служити роками.
Навряд ви бажаєте викласти статок за шосейний ровер виключно для комьюту, бо бюджетні моделі також можуть бути надійними, лише пам'ятайте, що велосипед мусить мати зазори для встановлення бодай якихось бризковиків, актуальний групсет та міцний вілсет з великою кількістю спиць.
У той час, як карбон пропонує найменшу вагу та найбільшу жорсткість, менших грошей буде коштувати алюміній чи сталь. Також майте на увазі, що треба буде потурбуватися про більш серйозний захист карбонового велосипеда, коли справа дійде до паркування.
До речі, щодо замків - нічого й казати, що крадії полюбляють шосейні велосипеди, тому інвестуйте в міцний, надійний замок, який захистить вас від крадіжки та стресу. Якщо ви оберете дуже громіздкий замок - не обов'язково возити його с собою, залиште його на велопарковці біля місця роботи.
Більшість шосейників мають у стоковій комплектації легкі та накатисті покришки. Такі підійдуть для покатеньки вихідного дня, тому як легше піддаються проколам, на відміну від більш жорстких коліс, тому не зволікайте їх замінювати.

Плюси: легкий, ефективний, приносить задоволення
Мінуси: недостатньо міцний

Гревел/циклокрос - катаємося по поганим дорогам

Подібні гревели стають все доступніші

Гревел, циклокрос або назвіть його як забажаєте, бере найкраще у шосейника, але більш пристосований до використання на поганих дорогах.
Найголовніше - кліренс покращено, тепер у таку раму можна встановити агресивні покришки, що полегшить подолання нерівностей та тріщин на дорозі. Колісна база у гревела частіше за все трохи більша, а також більший кут рульової для стабільності на складних поверхнях.
Більшість гревелів обладнана дисковими гальмами, і лише деякі мають V-brake чи кантелівер.
Гревели спроектовані бути максимально універсальними, тому мають точки кріплення бризковиків, багажника, та декілька фляготримачів. У порівнянні з шосерами, ці велосипеди більш вигідні та являють собою майже ідеальний комьют-байк, що впорається з поганими дорогами.

Плюси: універсальний та швидкий
Мінуси: не настільки швидкий, як шосейний велосипед

Гірський велосипед - підкорювач бездоріжжя

MTB підійдуть тим, хто планує поїздки по дійсно складним шляхам

Вертикальна посадка та жорстка природа гірського велосипеда має багато прихильників, тож багато хто обирає саме його для комьюту.
У стоку MTB має зубаті покришки, що стануть у нагоді в умовах бездоріжжя, але створять додатковий опір при пересуванні по асфальтному покритті. Плануйте свій маршрут таким чином, щоб бути максимально ефективним, тож якщо це велосипед для комьюту - рекомендуємо тонкі слікові покришки для зменшення тертя кочення.
Також рекомендуємо сторонитися двохпідвісів при виборі велосипеда для комьюту, тому як ви заплатите купу грошей за технології, які майже не будете використовувати. Краще зверніть увагу на велосипеди групи крос-кантрі, навіть якщо вони на ригідних вилках, та на наявність у них точок кріплення усіх необхідних вам аксесуарів.

Плюси: вертикальна посадка, міцний
Мінуси: не найлегший, повільніший на асфальті.

Джерело

Власний досвід використання

Користуюсь велосипедом з призначенням Б2В (байк-ту-ворк - велосипедом на роботу). Особисто користувався трьома велосипедами для цього: двопідвісним Kellys Orc 26", хардтейлом Kellys Magic XC 26" та шосейником Torpado Celeste. Можу сказати, що кожен з велосипедів - окремий вимір. Виїжджаючи на кожному з них почуваєшся вкрай по-різному.

Для комфорту

Найкомфортніший з байків виявляється двопідвіс - це не дивно, оскільки комфорт пересування з двома амортами мало хто зможе заперечити, однак коли задумуєшся про те, в скільки обходиться обслуговування підвіски (навіть за таких простих умов використання), виникає питання економії. До того ж, байк був зібраний на компонентах рівня Deore XT (та трохи нижче), тож показник грн/км став занадто високим, щоб рекомендувати комусь такий компліт. Хоча якщо є гроші - чому б ні?

Для швидкості

Найшвидшим варіантом став шосейник. Однак головною проблемою є наші "відмінні" дороги, які задоволення від їзди перетворюють на справжнє пекло. Може й не так епічно, але більшість наших доріг і дійсно не витримують критики, проте сучасні шосейники напрочуд добре справляються з нерівностями і все ж дістатись призначення вийде значно швидше за використання будь-якого іншого байка. Недоліком також стає досить дороге обслуговування, щоб користуватись як комьютом.

Для довговічності

Найпростіший з велосипедів - Kellys Magic використовую як повсякденний. Незважаючи на найпростіші компоненти, що його обвісили - все працює вже досить довго і так само просто налаштовується. Хоча за умов використання взимку, налаштувати все ж важче.

Внимание!

Это русская версия сайта. Хотите перейти на украинскую?

Loading...