Пн-Пт 10:00-19:00,

Сб-Вс 10:00-18:00

Настройка переднего переключателя скоростей

Настройка переднего переключателя скоростей


Налаштування переднього перемикача швидкостей


Налаштовувати передній перемикач можна лише в тому випадку, коли вже налаштований задній, оскільки налаштування переднього перемикача залежить від положення ланцюга на задніх зірках. В процесі налаштування переднього дерайлера необхідно використовувати весь діапазон задніх зірок.

Перед налаштуванням перемикача, перш за все - необхідного його почистити та змазати рухомі вузли (якщо перемикач не новий). Також не завадить перевірити стан трансмісійного троса. Якщо він зношений/розплетений, бажано змінити його. Якщо тросик забруднений - необхідно почистити його та змастити. Незмащений трос може стати однією з причин нечіткого перемикання.
 
Установка


Один з найважливіших кроків під час налаштування роботи переднього перемикача - налаштування його положення відносно рами: за вертикаллю (вздовж підсідельної труби) та кут повороту (в горизонтальній площині).Для встановлення кута повороту потрібно подивитись на рамку перемикача зверху.
Правильне положення — коли центральна поздовжня вісь рамки паралельна ведучій зірочці.
 
Невеликий зсув передньої частини рамки всередину (в сторону рами) зробить перемикання на меншу зірку дещо безпечнішим, що не дозволить ланцюгу зіскочити з неї. Однак, при цьому, коли ланцюг знаходиться на великій зірці спереду та на малій ззаду, неодмінно виникне тертя по рамці перемикача.
Аналогічний зсув в протилежну сторону (назовні) знизить вірогідність тертя ланцюга по зовнішній грані рамки перемикача при використанні великої ведучої та маленької ведомої зірочки, однак при цьому збільшується ризик зіскакування ланцюга під час перемикання на малу зірку спереду. Для запобігання цьому іноді використовується спеціальний обмежувач ланцюга.

Підбір правильної висоти безпосередньо позначається на якості перемикання. Як правило, зазор між нижньою гранню зовнішньої рамки перемикача та верхнім краєм зубців великої зірки не повинен бути більшим за 2 мм. Однак можна налаштувати і менше.
Чим менший буде зазор, тим краще буде працювати перемикач.
 
Несумісність перемикача та великої зірки
 
Для установки рамки перемикача в найнижче положення відносно більшої зірочки, необхідно щоб вигин рамки в точності співпав з вигином зірочки.


Якщо на систему встановлена ведуча зірка більшого діаметру ніж призначений для неї перемикач, його нижня грань передньої частини почне зачіпати за зубці та тим самим виключить можливість забезпечувати правильний зазор.

В тому випадку, якщо встановлена велика зірка меншого діаметру, на якості перемикання це не позначиться, однак через те, що нижня грань задньої частини перемикача виявиться вище звичайного, ланцюг може почати терти по рамці коли буде знаходитись на меншій зірці.
 
Обмежувач низьких передач (L)


Для початку необхідно встановити ланцюг на найменшу зірку спереду та найбільшу ззаду. Після чого ослабити анкерний болт, який фіксує трос, а також повністю закрутити регулювальний болт на манетці. 


Обмежувач нижніх передач перешкоджає дерайлеру перекинути ланцюг далі ніж найменша зірочка. Якщо обмежувач надто ослаблений, то під час перемикання з середньої зірки на меншу - ланцюг зіскочить на каретковий вузол. Якщо обмежувач затягнутий надто сильно, то буде проблематично або і зовсім неможливо виконати перемикання на меншу зірочку.
 
Ланцюг повинен знаходитись якомога ближче до внутрішньої грані рамки перемикача, але щоб під час обертання педалей ланцюг не зачіпав її. Після цього натягнувши трос максимально вручну потрібно зафіксувати його анкерним болтом.
 
Блокуючі засоби
Іноді для поліпшення перемикання на маленьку ведучу зірку все ж необхідно ослабити регулювальний гвинт перемикання, який відповідає за нижні передачі. Це призводить до того, що ланцюг легко зіскокує з зірочки майже не затримуючись на ній.


Для цього існує спеціальний обмежувач, який кріпиться на підсідельну трубу поряд з малою зіркою та фізично заважає ланцюгу зіскочити з системи. До таких обмежувачів відносяться: 3rd Eye Chain Watcher та N-Gear Jump Stop.
 
Одночасно з більш швидким перемиканням спереду, утворюється також більш широкий загальний діапазон швидкостей, оскільки стає можливим використання крайніх положень ланцюга: велика зірка спереду, велика ззаду та навпаки.
 
Обмежувач високих передач (H)
Для регулювання обмежувача високих передач необхідно встановити ланцюг на найбільшу передню та найменшу задню зірочки.
Обертанням гвинта обмежувача, встановлюється таке положення рамки перемикача, щоб ланцюг знаходився якомога ближче до зовнішньої грані рамки, однак щоб під час обертання педалей - ланцюг не зачіпав її.

Після цього, обертаючи педалі, потрібно спробувати покроково перемикнути передачі в обидві сторони. Якщо ланцюг погано сходить з великих зірочок на менші, необхідно ослабити тросик, обертаючи болт регулювання на манетці - за часовою стрілкою, в протилежному випадку - навпаки.
 
Точне налаштування
Після того як всі передачі налаштовані і чітко перемикються, необхідно перевірити роботу під навантаженням. Тобто сісти на велосипед та проїхати на ньому перемикаючи передачі. Ланцюг повинен переходити з однієї зірочки на іншу м'яко і швидко, та при цьому не повинен зачіпати рамку перемикача. Якщо зачіпає, то потрібно перевірити паралельність рамки та зірочок, а також стан замих зірок системи, які можуть бути деформовані.
 
За надто перекошених положеннях ланцюга, наприклад, 3−1, 2−9, 1−7, 1−8, 1−9, ланцюг може терти по рамці. Це цілком припустимо, оскільки дані комбінації є небажаними для використання.
 
По можливості необхідно завжди уникати тертя ланцюга по рамці перемикача, оскільки у випадку утворення канавок в металевих гранях рамки, чіткого перемикання в подальшому домогтися буде неможливо.
 
Не можна також забувати, що передній перемикач швидкостей передкидає верхню частину ланцюга, по якій передається основне зусилля від педалей до задніх зірок. Саме тому, в момент перемикання швидкостей спереду необхідно ОБОВ'ЯЗКОВО знижувати зусилля на педалі.

Внимание!

Это русская версия сайта. Хотите перейти на украинскую?

Loading...