Пн-Пт 10:00-19:00,

Сб-Вс 10:00-18:00

Обзор Trek Domane SL5

Обзор Trek Domane SL5 09.06.2022

Domane. Бестселер від Trek, найпопулярніша шосейна модель бренду. За три покоління і майже десять років на ринку, Domane став взірцем для райдерів, що їздять багато, довго і розбитими шляхами. Його унікальне поєднання комфорту з оригінальною технологією амортизації здобуло прихильність велосипедистів, які вимушені їздити по занедбаних дорогах.

На нашому Youtube-каналі є відео-версія цієї статті. Підписуйся на канал і став «вподобайку». На тебе чекає багато цікавого!

Предметом цієї статті стане модель 2022 модельного року, це вже третє покоління відомого ендуранс-велосипеда Trek. Domane з'явився у 2012 році і підкорив світ технологією IsoSpeed, що покликана покращити рівень комфорту. Чи вдалось їй це зробити?

Той самий IsoSpeed

IsoSpeed являє собою шарнір, через який вузли рами з'єднуються разом, надаючи їй бажаного флексу. Під вагою райдера вузол реагує на вади рельєфу, пом'якшує хід, тож райдер втомлюється менше на великих відстанях. Спочатку скептики казали, що це більше схоже на маркетинговий хід, але технологія повністю виправдала себе на весняних класиках Страде Б'янке, Турі Фландрії та Париж-Рубе, де загальна якість покриття дасть фору українському асфальту після зими. В Domane 2012 року IsoSpeed був один і знаходився під сідлом. В сучасному SL5 цих вузлів два — другий в районі керма. Таким чином, далеко на велосипеді їхати комфортно. Чим вищий комфорт, тим менше втома. Саме тому команди про-туру обирали Domane для змагань на весняних класиках, допоки IsoSpeed не з'явився на аеродинамічному Madone.

Геометрія з італійським корінням

Другий важливий фактор комфорту — це геометрія. Domane — це чи не єдиний ендуранс-шосейник на ринку з італійською геометрією. Вона передбачає низьку каретку та довгий трейл вилки, за рахунок чого центр тяжіння нижчий, нижча посадка та кардинально змінюється керованість у порівнянні з гоночними шосерами. Ви відчуєте різницю, коли спуститесь на ньому на великій швидкості. Він ніби каменем падає вниз і при цьому тримає траєкторію як потяг на рейках. Перегони про-туру містять безліч гірських етапів і після кожного підйому атлети спускаються з серпантинів в шаленому темпі. Тут бажано мати стабільне керування. Так склалось історично, що італійські велосипеди мали саме таку геометрію. В Сполучених Штатах ганяли переважно критеріуми і тамтешні гоночні велосипеди були більш жвавими і маневреними. Американські виробники першими почали переносити виробництво до Азії у 80-ті роки і ніхто в них не питав чому геометрія велосипеда саме така, тож італійська геометрія була втрачена. Domane повертає цю традицію. Завдяки більш стабільному керуванню, цю модель можна радити не тільки фанатам рандоне, а й новачкам.

Технічні особливості Domane SL5

Третій фактор комфорту — у деталях. Для кожної ростовки виробник пропонує окрему конфігурацію ширини керма, глибини дропа та довжини шатунів. Важливо, щоб точки контакту підходили для вашої посадки. Додатково під обмоткою керма присутні гелеві падси IsoZone для пригнічення вібрацій від грубого асфальту.

SL5 побудований на основі карбону п'ятисотої серії (OCLV 500). Фреймсет не з легких, проте додана маса позитивно впливає на стійкість фреймсету підвищеному навантаженню на розбитих дорогах. Trek більше не пропонує версії велосипеда з обідними гальмами, тож диски вимагають посилення в нижньому пері та у вилці, звідси й вища вага.

Підсідельний штир фіксується традиційним якорем. З задньої сторони є проріз для налаштування висоти посадки. Так званий «топер» пішов у минуле, адже велосипеди з топерами вкрай нелегко перевозити у літаку. Якщо ви плануєте взимку вирушати на шосейні збори в теплі країни, SL5 не створить ніяких проблем.

Штир має аеродинамічну форму Kamm-tail та є пропрієтарним на Domane. Взагалі, третє покоління приділяє велику увагу аеродинаміці. Форми стали більш аеродинамічними, і в порівнянні з минулим поколінням (за твердженням виробника) економиться до однієї хвилини на відстані 40 км.

SL5 обладнано дисковими гальмами з роторами 160 мм, які передбачувано працюють в будь-яку погоду, та групсетом-дабл Shimano 105. Розрахунок спереду — 50/34T, касета — 11-34T. Уловлювач біля передньої зірки не дасть ланцюгу пошкодити лакофарбове покриття при збросі. Вухо для кріплення перемикача незнімне.

Проводка у Domane цілком внутрішня, працює вона з будь-якими виносами. Сорочки тросів і гідролінії заходять у раму, оминаючи стек спейсерів. Єдине зауваження: рамка, яка акуратно збирає сорочки до купи, є частиною стокового виноса, тож якщо ви заміните винос на інший, цю фічу буде втрачено. Винос сумісний з кріпленням Blendr для різних аксесуарів або світла.

Trek перейшов на стандарт різьбової каретки T47. Інженери допрацювали каретковий вузол, звузивши його на 1 мм — до 85,5 мм, що дає змогу зйомнику краще зачепитись при знятті та встановленні чашки. Стандарт T47 був запропонований компанією Chris King у 2015 році та по суті являє собою оверсайз-BSA. Він позбавлений проблем прес-фіту з неприємним скрипом та дозволяє встановлювати кренксети з валом великого діаметру без зайвих проблем. Стандарт BB90 з його щільними допусками залишився у минулому. Першим велосипедом Trek з T47 став велокросовий Crockett, нарешті й Domane використовує цей стандарт.

Шосейник з практичністю твого ком'ютера

Trek дозволяє встановити на Domane покришки шириною 38 мм, тож ви зможете ганяти з гревел-друзями. На велосипеді є непримітні кріплення для повнорозмірних крил. Коли за прогнозом дощ, Domane чудово виконує роль ком'ютера. Встановлюються крила просто: ззаду додається місток, а спереду під аркою витягується заглушка і в отвір вкручується крило. Всі ці маніпуляції займають 3 хвилини.

Практичність Domane SL5 на цьому не закінчується. Дверцятко під фляготримачем відкриває багажне відділення, куди можна сховати мультитул, камеру, балон СО2, шаурму та колумбійську контрабанду. Пабло Ескобару були потрібні літаки — навіщо? Ось, елегантне, непомітне рішення. До комплекту додається згорток для упорядкованого розкладення інструментів, аби вони не брязкали при їзді. Багажник в рамі позбавляє від потреби чіпляти паплюжну сумку під сідло і звільнює місце для сумісного ліхтаря Bontrager Flare RT. Велосипед при цьому виглядає елегантно, зберігаючи свій "clean look".

Що стосується гуми, Trek пропонує в стоці Bontrager R3 32 мм. Ці покришки зроблені з м'якого каркасу, який у свою чергу працюватиме разом з IsoSpeed на надання комфорту. Колеса готові до безкамерного використання. На ободах присутня безкамерна стрічка, тож все, що вам потрібно — витягти камери, залити герметик та накачати колеса. Безкамерні ніпелі та герметик надаються в комплекті.

Висновки

Варто зробити наголос на тому, що попри сумніви скептиків, Domane першого покоління став бестселером в модельному ряді Trek. IsoSpeed довів свою ефективність як у дружніх покатеньках, так і в перегонах по бруківці. Третє покоління пропонує результат поступової еволюції і допрацювань, які зробили Domane зручним, практичним і надійним. Все це — з пожиттєвою гарантією від виробника. Як каже Джордан Росінг (головний по шосейних велосипедах бренду), — Ми всі так чи інакше зациклені на вазі. Ми пропонуємо Емонду — найлегший велосипед на ринку, але, врешті-решт, вага не є вирішальним фактором того, з чого складається гарна ходова якість.

Domane SL5 не є найлегшим велосипедом на ринку, проте за свої гроші пропонує чимало практичних і зручних у щоденному використанні фіч. Багато ще залишилось за кадром, тож якщо у вас залишились питання, ласкаво просимо до нашого магазину, наші консультанти будуть раді на них відповісти.

Внимание!

Это русская версия сайта. Хотите перейти на украинскую?

Loading...