(044) 227–33–55 (095) 626–68–85 (096) 721–42–11 ПН-ПТ 11:00-19:00, СБ 10:00-18:00, НД 10:00-17:00

товарів 0

сума 0 грн

Сортування
Сортування

Велосипедна покришка (шина) – компонент велосипеда, який безпосередньо контактує з дорожною поверхнею утворюючи достатню силу тертя для забезпечення зчеплення. Покришка забезпечує захист обода, амортизуючи коливання при їзді, при езде, з допомогою закачаного в неї повітря до визначеного тиску. Необходний тиск залежить від товщини покришки, ширини обода, дорожнього покриття та ваги наїздника.

Велосипедні покришки виготовляются з двох основних матеріалів: гума чи компаунд.

  • Гума є дешевим матеріалом, за рахунок низької вартості її додаткових компонентів, окрім каучука, проте не мають високих експлуатаційних якостей.
  • Компаунд - композиція на основі різних полімерів та мономерів, які можуть мати будь-які необхідні властивості, залежно від потреб, необхідних готовій покришці.

В одній покришці для різних її частин можуть застосовуватись різні компаунди, однак вартість такої покришки різко і значно збільшується.

Велосипедна покришка складається з:

  • Бортувального тросу;
  • Корду;
  • Борту шини;
  • Протектора.

Бортувальний трос – стальева (або кевларова) проволока, яка утримує покришку на ободі.

Корд – основной каркас шини, який виготовляється плетенням нейлонових волокон. Залежно від щільності плетення буде залежати вага і, відповідно - вартість покришки.

Борти шини - це покриття корду на бокових частинах покришки.

Протектор призначений для зчеплення з дорожним покриттям. Головним чином визначає ходові властивості покришки (накат, зносостійкість, зчеплення). Як правило, складається з цетральної доріжки та бокових елементів.

Зимові покришки доповнюють металічними шипами для поліпшення зчеплення на слизьких поверхнях.

Залежно від призначення, покришки можуть мати велику кількість різних розмірів. Основними розміриними показниками є діаметр колеса (обода) та ширина покришки.

Велопокришки маркують наступним чином:

  • Посадковий розмір шини в міліметрах по ISO/ETRTO (23-622);
  • Номінальний розмір шини в дюймах: 28"х1,00";
  • Розмірність шини по французькій системі: 700х23C;
  • Рекомендований діапазон тиску: 5,8-10,0 bar / 85-145 psi.

Більшість сучасних велосипедних покришок мають захист від проколів, яка реалізується зміною конструкції додатковими шарами матеріалу (тканина, гума, особливий компаунд, арамід). Однак додатковий захист значно збільшує вагу і не гарантує абсолютний захист, однак знизить вірогідність та частоту проколів.

 

Зверніть увагу! Вага покришки вказана в характеристиках є наближеною, оскільки специфіка виробництва гумової суміші та самої покришки не дозволяє виготовити абсолютно ідентичні вироби. Різниця ваги між однаковими покришками може сягати 50 грамів.

 

В даному розділі Ви можете купити велосипедні покршки Schwalbe, Continental, Michelin, MaXXis, KLS, Longus